A Haber’e Dikkat Çekici Yalanlamalar!

Ankara Emniyeti’nde yaşanan görevden almalar ve ardından başlayan soruşturma ile ilgili haberlerde, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yalanlama açıklamaları dikkat çekiyor. Bu açıklamalarda, bazı haberlerin asılsız olduğu ve gerçeği yansıtmadığı belirtiliyor. Önce, İçişleri “Erdoğan, Yerlikaya’yı çağırdı” haberini yalanladı, sonra da Emniyet’ten A Haber yayınında dile getirilen “Ankara Emniyeti’nde 280 kişi yasadışı dinlendi” iddiasına yalanlama geldi: “ASILSIZDIR ve KESİNLİKLE GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR.”

Emniyet Genel Müdürlüğü, iktidara en yakın yayın organı olarak öne çıkan A Haber yayınında dile getirilen “Ankara Emniyeti’ndeki 280 kişinin dinlendiği” iddiasını kesin bir dille yalanladı. Yapılan açıklamada, bu iddiaların asılsız olduğu ve gerçeği yansıtmadığı vurgulandı

Benzer şekilde, İçişleri Bakanlığı da Sabah ve A Haber’in geçtiği, “Başkan Erdoğan, İçişleri Bakanı Yerlikaya’yı Külliye’ye çağırdı” haberini yalanlamıştır. Bakanlık açıklamasında, bu bilginin doğru olmadığı belirtildi.

Bu gelişmeler, kamuoyunda önemli bir gündem oluştururken, yapılan yalanlamaların ardından haberlerin ne şekilde değerlendirileceği ve soruşturmanın nasıl ilerleyeceği merak konusu olmaya devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir